• Home
    • All products
    • Kirjat
    • Retro Rewind
    • Finnish Retro Con 2026
  • Empty bag
Alasin Shop

Alasin Shop

  • Finnish Retro Con -kauppa (ennakkoliput, muut tuotteet)
  • Alasin Median tuotteiden kauppapaikka
  • Retro Rewindin irtonumerot 2018-2019
Show more
  • mikko.heinonen@alasinmedia.fi
  • https://www.alasinmedia.fi

All products

  • Product image of  Retro Rewind 1-2018 PDF digi

    Retro Rewind 1-2018 PDF digi

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    PDF-versio ensimmäisestä Retro Rewind -lehdestä.

  • Product image of  Finnish Retro Con t-paita (pinkki/fuksia)

    Finnish Retro Con t-paita (pinkki/fuksia)

    17.90 EUR

    Incl. VAT 25.50%

    Ennakkotilaa upea Finnish Retro Con T-paita nyt! Ennakkotilaus päättyy perjantaina 16.10. klo 12:00. Väri: pinkki/fuksia. Paidan haluttu koko kysytään tilauksen maksun yhteydessä. Vaihtoehdot pinkille paidalle ovat XS, S, M, L, XL, 2XL ja 3XL. Huomaa myös muut värivaihtoehdot verkkokaupassa. Lopullinen väri saattaa erota mockup-kuvasta hieman, katso tarkemmat tiedot alempaa. Rinnassa logo neliväritulosteena, paita laadukas Clique New Classic-T. Paljon eri kokoja. HUOM! Tätä tuotetta ei postiteta. Ennakkotilaamalla paidan sitoudut noutamaan sen Finnish Retro Con -tapahtumasta Tampereen Valtatie 30:stä lauantaina 7.11.2026 klo 12-18 välillä. Jos et hanki lippua tapahtumaan, paitoja voi noutaa myös Alasin Media Oy:n toimistolta (Verstaankatu 5, Tampere) tapahtuman jälkeen, arkisin aikavälillä 10-16. Kokotaulukko: images.nwgmedia.com/pdf/305551/029360_size_chart.pdf Lisätietoja paidasta: newwave.fi/tuotteet/clique-craft-cutter-buck/t-paidat-topit/new-classic-t/

  • Product image of  Finnish Retro Con t-paita (musta)

    Finnish Retro Con t-paita (musta)

    17.90 EUR

    Incl. VAT 25.50%

    Ennakkotilaa upea Finnish Retro Con T-paita nyt! Ennakkotilaus päättyy perjantaina 16.10. klo 12:00. Väri: musta. Paidan haluttu koko kysytään tilauksen maksun yhteydessä. Vaihtoehdot mustalle paidalle ovat XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL ja 5XL. Huomaa myös muut värivaihtoehdot verkkokaupassa. Lopullinen väri saattaa erota mockup-kuvasta hieman, katso tarkemmat tiedot alempaa. Rinnassa logo neliväritulosteena, paita laadukas Clique New Classic-T. Paljon eri kokoja. HUOM! Tätä tuotetta ei postiteta. Ennakkotilaamalla paidan sitoudut noutamaan sen Finnish Retro Con -tapahtumasta Tampereen Valtatie 30:stä lauantaina 7.11.2026 klo 12-18 välillä. Jos et hanki lippua tapahtumaan, paitoja voi noutaa myös Alasin Media Oy:n toimistolta (Verstaankatu 5, Tampere) tapahtuman jälkeen, arkisin aikavälillä 10-16. Kokotaulukko: images.nwgmedia.com/pdf/305551/029360_size_chart.pdf Lisätietoja paidasta: newwave.fi/tuotteet/clique-craft-cutter-buck/t-paidat-topit/new-classic-t/

  • Product image of  Finnish Retro Con t-paita (keltainen)

    Finnish Retro Con t-paita (keltainen)

    17.90 EUR

    Incl. VAT 25.50%

    Ennakkotilaa upea Finnish Retro Con T-paita nyt! Ennakkotilaus päättyy perjantaina 16.10. klo 12:00. Väri: keltainen. Paidan haluttu koko kysytään tilauksen maksun yhteydessä. Vaihtoehdot keltaiselle paidalle ovat XS, S, M, L, XL, 2XL ja 3XL. Huomaa myös muut värivaihtoehdot verkkokaupassa. Lopullinen väri saattaa erota mockup-kuvasta hieman, katso tarkemmat tiedot alempaa. Rinnassa logo neliväritulosteena, paita laadukas Clique New Classic-T. Paljon eri kokoja. HUOM! Tätä tuotetta ei postiteta. Ennakkotilaamalla paidan sitoudut noutamaan sen Finnish Retro Con -tapahtumasta Tampereen Valtatie 30:stä lauantaina 7.11.2026 klo 12-18 välillä. Jos et hanki lippua tapahtumaan, paitoja voi noutaa myös Alasin Media Oy:n toimistolta (Verstaankatu 5, Tampere) tapahtuman jälkeen, arkisin aikavälillä 10-16. Kokotaulukko: images.nwgmedia.com/pdf/305551/029360_size_chart.pdf Lisätietoja paidasta: newwave.fi/tuotteet/clique-craft-cutter-buck/t-paidat-topit/new-classic-t/

  • Product image of  Retro Rewind 1-2019 PDF digi

    Retro Rewind 1-2019 PDF digi

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    PDF-versio kolmannesta Retro Rewind -lehdestä.

  • Product image of  Retro Rewind 2-2018 PDF digi

    Retro Rewind 2-2018 PDF digi

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    PDF-versio toisesta Retro Rewind -lehdestä.

  • Product image of  Matti Heinonen: Kaunis on Tellus -runokirja

    Matti Heinonen: Kaunis on Tellus -runokirja

    9.90 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    180 in stock

    Kaunis on Tellus -runokirja "Kirjan sivuilla olevat tekeleeni eivät ole ryhtymällä tekemään syntyneet. Niitä on pitänyt heti kohta tunteen tullen ruveta kirjoittamaan sängynlaidalla, terassilla, sohvalla tai kesken vessareissun. Onneksi nykypuhelin antaa siihen oivan mahdollisuuden. Hätäisesti riimit syntyvät ja kovin harvoin niitä kannattaa korjailla. Aivan kuin aivoissa olisi jokin aitta, jonka laarit pitää aika ajoin tyhjentää. Ainakin se helpottaa." - Matti Heinonen Kirjasta on saatavana myös rajoitettu erä nimikirjoituksella varustettuna. 60 sivua (sis. kannet). Postikulut sisältyvät hintaan. Kuvituksena Manu Pärssisen valokuvia.

  • Product image of  Finnish Retro Con t-paita (sininen)

    Finnish Retro Con t-paita (sininen)

    17.90 EUR

    Incl. VAT 25.50%

    Ennakkotilaa upea Finnish Retro Con T-paita nyt! Ennakkotilaus päättyy perjantaina 16.10. klo 12:00. Väri: sininen. Paidan haluttu koko kysytään tilauksen maksun yhteydessä. Vaihtoehdot siniselle paidalle ovat XS, S, M, L, XL, 2XL ja 3XL. Huomaa myös muut värivaihtoehdot verkkokaupassa. Lopullinen väri saattaa erota mockup-kuvasta hieman, katso tarkemmat tiedot alempaa. Rinnassa logo neliväritulosteena, paita laadukas Clique New Classic-T. Paljon eri kokoja. HUOM! Tätä tuotetta ei postiteta. Ennakkotilaamalla paidan sitoudut noutamaan sen Finnish Retro Con -tapahtumasta Tampereen Valtatie 30:stä lauantaina 7.11.2026 klo 12-18 välillä. Jos et hanki lippua tapahtumaan, paitoja voi noutaa myös Alasin Media Oy:n toimistolta (Verstaankatu 5, Tampere) tapahtuman jälkeen, arkisin aikavälillä 10-16. Kokotaulukko: images.nwgmedia.com/pdf/305551/029360_size_chart.pdf Lisätietoja paidasta: newwave.fi/tuotteet/clique-craft-cutter-buck/t-paidat-topit/new-classic-t/

  • Product image of  FRC-26 Myyjän pääsylippu, sis. myyntipöydän *

    FRC-26 Myyjän pääsylippu, sis. myyntipöydän *

    40.00 EUR

    Incl. VAT 13.50%

    Myyjän pääsylippu Finnish Retro Con 2026 -tapahtumaan, sis. myyntipöydän ja sisäänpääsyn myyjälle + yhdelle avustajalle* *HUOM! Vaatii sopimuksen tapahtuman järjestäjien kanssa. Älä osta ennen kuin olet ottanut yhteyttä järjestäjiin info@retrocon.fi

  • Product image of  Retro Rewind 1-2019 irtonumero

    Retro Rewind 1-2019 irtonumero

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    291 in stock

    Paperiversio Retro Rewind -lehdestä numero 1/2019 kotiin kannettuna.

  • Product image of  Matti Heinonen: Kaunis on Tellus -runokirja (signeerattu)

    Matti Heinonen: Kaunis on Tellus -runokirja (signeerattu)

    14.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    31 in stock

    Kaunis on Tellus -runokirja RAJOITETTU ERÄ "Kirjan sivuilla olevat tekeleeni eivät ole ryhtymällä tekemään syntyneet. Niitä on pitänyt heti kohta tunteen tullen ruveta kirjoittamaan sängynlaidalla, terassilla, sohvalla tai kesken vessareissun. Onneksi nykypuhelin antaa siihen oivan mahdollisuuden. Hätäisesti riimit syntyvät ja kovin harvoin niitä kannattaa korjailla. Aivan kuin aivoissa olisi jokin aitta, jonka laarit pitää aika ajoin tyhjentää. Ainakin se helpottaa."* - Matti Heinonen 60 sivua (sis. kannet). Postikulut sisältyvät hintaan. Kuvituksena Manu Pärssisen valokuvia.

  • Product image of  Retro Rewind 2-2019 PDF digi

    Retro Rewind 2-2019 PDF digi

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    PDF-versio neljännestä Retro Rewind -lehdestä.

  • Product image of  Retro Rewind 2-2019 irtonumero

    Retro Rewind 2-2019 irtonumero

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    334 in stock

    Paperiversio Retro Rewind -lehdestä numero 2/2019 kotiin kannettuna.

  • Product image of  FRC-26 Ennakkoon ostettu pääsylippu / 1 hlö / yli 12 vuotta

    FRC-26 Ennakkoon ostettu pääsylippu / 1 hlö / yli 12 vuottaSold out

    12.50 EUR

    Incl. VAT 13.50%

    Ennakkolippu erikoishintaan, pääsy yhdelle yli 12-vuotiaalle henkilölle vuoden 2026 Finnish Retro Con -tapahtumaan. Tapahtuman ovella varsinaisen lipun (sisäänpääsyrannekkeen) saa kuittia näyttämällä.

  • Product image of  FRC-26 Pääsylippu / 1 hlö / 3-12 vuotta

    FRC-26 Pääsylippu / 1 hlö / 3-12 vuottaSold out

    5.00 EUR

    Incl. VAT 13.50%

    Pääsy yhdelle 3-12-vuotiaalle henkilölle vuoden 2026 Finnish Retro Con -tapahtumaan (sama hinta myös ovelta). Tapahtuman ovella varsinaisen lipun (sisäänpääsyrannekkeen) saa kuittia näyttämällä.

  • Product image of  Retro Rewind 1-2018 irtonumero

    Retro Rewind 1-2018 irtonumeroSold out

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    Paperiversio Retro Rewind -lehdestä numero 1/2018 kotiin kannettuna.

  • Product image of  Retro Rewind 2-2018 irtonumero

    Retro Rewind 2-2018 irtonumeroSold out

    4.99 EUR

    Incl. VAT 10.00%

    Paperiversio Retro Rewind -lehdestä numero 2/2018 kotiin kannettuna.

Holvi logo Hosted by Holvi

Holvi Payment Services Ltd is regulated by the Financial Supervisory Authority of Finland as an Authorised Payment Institution with license to operate in the European Economic Area.

© 2026 Holvi Payment Services Ltd.

Alasin Shop Alasin Shop

  • Shop privacy policy
  • Cancel order